«Ранні» техніки естетичної косметології для боротьби зі старінням шкіри обличчя

в'янення молодості шкіри

Хто з нас хоч раз не мріяв про винахід «еліксиру молодості»? Адже навіть у найефектнішої та доглянутої 35-річної леді вже помітні «гусячі лапки» біля очей та перші зморшки на лобі! І як би не була прихильною природа, рано чи пізно ви замислюєтеся про те, як уповільнити процеси старіння шкіри обличчя і повернути колишню молодість. Хоча старіння шкіри людини – це не захворювання, а природний процес, у наших силах подбати про профілактику передчасного (раннього) старіння шкіри обличчя. Давайте спробуємо розібратися, як, чому і коли старіє шкіра, про це читайте в нашій статті.

Ознаки вікових змін шкіри

На жаль, кожен прожитий рік залишає відбиток не лише у пам'яті, а й на обличчі. Типовими маркерами зрілої шкіри, якій необхідний антивіковий догляд, є:

  • Сухість і лущення: з роками шкіра зневоднюється, стоншується, стає «пергаментною»;
  • Зморшки: спочатку поверхневі та ледь помітні, а потім більш виражені мімічні та найнеприємніші глибокі;
  • Зниження пружності та еластичності: риси обличчя здаються загостреними або опливлими;
  • Тьмяність: навіть при правильному догляді з роками обличчя втрачає свіжість і виглядає втомленим;
  • Пігментні плями, Поява яких є останнім «тривожним дзвіночком» про те, що необхідно терміново задуматися про боротьбу зі швидким старінням шкіри.

Перші ознаки старіння шкіри обличчя виникають не в 30-35 років, як вважає більшість людей. Поверхневі зморшки біля очей та на лобі починають формуватися у 17-20-річних, а весь цикл їхнього розвитку триває до 7-10 років!

Зміни у шкірі при старінні

Зовнішні ознаки вікових змін спричинені природними внутрішніми процесами. Згодом у шкірі:

  • зменшується вміст вологи, що призводить до зниження пружності;
  • утворюється менше волокон колагену та еластину, які формують еластичний шкірний «каркас» і запобігають поглибленню зморшок;
  • погіршується оновлення поверхневих шарів, через що колір обличчя стає більш тьмяним, а пори здаються розширеними;
  • відбувається «угруповання» пігментних клітин (меланоцитів), що призводить до порушення пігментації.

Чотири типи старіння шкіри обличчя

Величезна помилка вважати, що вікова шкіра завжди виглядає однаково! Дерматологи-косметологи виділяють чотири основні типи старіючої шкіри:

  • Втомлена: з набряклістю, пастозністю, вираженою носогубною складкою та опущеними куточками рота;
  • Зморшкувата: з підвищеною сухістю, «гусячими лапками», зморшкуватістю повік, «гофрованою» верхньою губою та підборіддям;
  • Деформована: зі згладженим або «опливлим» овалом обличчя, подвійним підборіддям, «бульдожими» щоками, надлишком жиру в області повік;
  • Комбіноване старіння: із приблизно рівномірною вираженістю проявів трьох попередніх типів.

Хоча остаточно зазначені ознаки виявляються після 35-40 років, з урахуванням деяких критеріїв можна припустити, яким типом піде старіння. Так, у жінок із сухою шкірою з більшою ймовірністю виникнуть виражені зморшки, а власницям розвиненого підшкірного жирового шару важливо заздалегідь потурбуватися, щоб обличчя не обвисало. Якщо шкіра є комбінованою, старіння, швидше за все, піде за «втомленим» типом.

як зберегти молодість шкіри обличчя

Правильний питний режим, здорова їжа, достатній сон, відмова від куріння та зловживання алкоголем, прогулянки на свіжому повітрі, фізичні вправи, розмірений ритм життя та використання якісної косметики, поза сумнівом, уповільнять старіння шкіри обличчя будь-якої жінки.

Наскільки ефективна косметика проти старіння?

Незважаючи на те, що провідні косметологічні фірми мають власні лабораторії та навіть інститути краси, ефективність дорогих інноваційних anti-age засобів, на жаль, сильно перебільшена. Практично всі креми, олії, маски, сироватки та інші засоби проти старіння при догляді за шкірою обличчя залишаються на її поверхні, не проникаючи у глибокі шари, де й відбуваються основні «вікові» зміни!

Звичайно, для зрілої шкіри корисна захисна плівка з УФ-фільтром, яка попереджає випаровування вологи та нейтралізує негативний вплив сонячних променів. Однак на відновлення еластичного волоконного каркаса це аж ніяк не впливає! Більше того, в більшості випадків інформація про вміст у кремі колагену виявляється банальним рекламним хитрощом, оскільки, за даними британських учених, цей високомолекулярний білок просто не в змозі проникнути через шкірний бар'єр.

Разом з тим, своєчасне звернення до фахівця у галузі естетичної косметології дозволяє досягти радикального «омолодження» без проведення пластичної операції. І зараз ми пропонуємо вам познайомитися з найбільш ефективними ранніми відновлювальними процедурами.

Спосіб №1. Зволоження

Показання: «Стомлена» шкіра та комбіноване старіння, хоча як додатковий метод зволоження також ефективно при зморшках.

Найкраще професійне рішення: Біоревіталізація гіалуроновою кислотою.

Точка програми: Глибокі шари шкіриОскільки при старінні зменшується вміст гіалуронової кислоти, її ін'єкційне введення дозволяє наситити шкіру вологою, стимулювати вироблення власної гіалуронової кислоти, волокон колагену та еластину.

Результати: Обличчя виглядає пружнішим і свіжішим, його колір вирівнюється, помітно зменшується вираженість пігментних плям.

Спосіб №2. Боротьба зі зморшками

Показання: Зморшкувата шкіра.

Професійне рішення №1: Ін'єкційна контурна пластика.

Точка програми: Середні та глибокі шари шкіри. Спеціальні біосумісні філери вводять тонкою голкою прямо під складку (зморшку) або в м'яз під проблемною ділянкою, щоб створити необхідний об'єм.

Результати: За рахунок додаткового обсягу зморшки розправляються і здаються менш помітними.

Професійне рішення №2: Фракційний лазер.

Точка програми: Глибокі шари шкіриРозподілені пучки лазерних променів проникають углиб на 0, 4. . . 1, 4 мм, стимулюючи вироблення колагенових та еластинових волокон.

Результати: Відновлення власного волоконного каркаса зменшує виразність середніх та глибоких зморшок, а поверхневі робить практично непомітними. Додаткові ефекти фракційного термолізу – зникнення або суттєве освітлення пігментних плям та підтягування контуру обличчя.

Професійне рішення №3: Ін'єкції ботоксу або диспорту

Точка програми: Мімічні м'язиДія ботулотоксину – основного інгредієнта цих препаратів – призводить до розслаблення мімічних м'язів та, відповідно, розгладжування зморшок.

Результати: Зменшення кількості помітних зморшок та ступеня їх виразності, особливо при старінні шкіри навколо очей.

Спосіб №3. Відновлення контурів особи

Показання: Старіння з «обвисанням» шкіри

Професійне рішення: Тредліфтинг (нитковий ліфтинг)

Точка програми: Глибокі шари шкіриВведення найтонших ниток забезпечує підтягування та підтримку проблемних областей (очей, брів, щік, підборіддя, шиї тощо). Ще одна перевага процедури — стимуляція вироблення власного колагену, який робить каркас більш міцним.

Результати: Помітне підтягування «обвислих» ділянок, покращення контурів.

Спосіб № 4. «Оновлення» шкіри

Показання: Комбіноване старіння.

Професійне рішення: Пілінг: лазерний та хімічний.

Точка програми: Поверхневі, середні та глибокі шари епідермісу«Випаровування» ороговілого епітелію під дією лазерного променя або його видалення за допомогою органічної кислоти стимулює зростання нових клітин та відновлення колагенових волокон.

Результати: Використання пілінгу при старінні шкіри призводить до помітного ефекту омолодження: обличчя здається свіжішим, а згодом, у міру зміцнення колагенового каркасу, згладжуються зморшки та підтягується контур.

Насамкінець варто відзначити, що найкращий спосіб позбавлення зморшок та запобігання подальшому старінню шкіри вам підбере фахівець у сфері естетичної косметології з урахуванням типу старіння та ваших індивідуальних особливостей.