Трави для омолодження та розгладжування шкіри

Лікарські трави, здатні омолодити шкіру обличчя

Лікарські трави є в багатьох косметичних засобах, які можна придбати в магазинах, проте корисні властивості вони зберігають у цьому випадку ненадовго. У зв'язку з чим покупні креми та маски через деякий час стають менш ефективними, ніж були у момент покупки. Використовувати лікарські трави для шкіри обличчя можна і в натуральному вигляді, готуючи з них відвари, настої та маски в домашніх умовах.

Кульбаба

У косметології кульбаба вже давно застосовується для шкіри обличчя при процедурах, що омолоджують. Допомагає рослина також при дерматологічних проблемах, за допомогою нього можна позбутися ластовиння і відбілити шкіру обличчя. До складу рослини входять каучукові речовини, вітаміни груп A, B, C, E, PP, органічні кислоти, смоли, стерини та сапоніни.

Найбільш ефективними вважаються косметичні процедури з омолодження особи, в яких використовуються маски та косметичний лід з кульбаб.

  1. Антивікова маска. Для приготування цієї маски необхідно взяти сік кульбаби у кількості 5 мл, 1 авокадо, 5 гр крохмалю. З авокадо потрібно зробити пюре, а потім перемішати усі інгредієнти між собою. Отриману масу потрібно нанести на попередньо розпарену особу, залишити на 30 хвилин, а потім змити прохолодною водою. Маску можна наносити на обличчя двічі на тиждень. Через кілька застосувань помітно розгладжуються глибокі та дрібні складочки на шкірі, а рельєф обличчя стає більш еластичним.
  2. Косметичний лід. Для приготування цього засобу необхідно: 10-15 мл соку кульбаби, 50 мл дистильованої води, 5 мл олії фундука. Усі інгредієнти потрібно перемішати між собою, залити у формочки та відправити у морозильник. Готовими кубиками потрібно протирати обличчя, бажано робити це ввечері, шкіру потрібно попередньо очистити від макіяжу. Проводити процедуру потрібно сеансами по 10 днів, при цьому курс лікування не повинен перевищувати 3 рази на рік.

Розмарин

Розмарин цілком може замінити будь-який ліфтинговий засіб, оскільки до його складу входить білок HSP70, здатний уповільнювати процеси старіння на клітинному рівні. Крім цього, у складі рослини містяться дубильні речовини, жирні кислоти, вітаміни та мікроелементи, які здатні оздоровити та омолодити шкіру обличчя.

Найчастіше розмарин використовується у вигляді ефірної олії, яку можна придбати у більшості косметологічних магазинів та в аптеках. Для приготування косметичних засобів у домашніх умовах рослину доведеться вирощувати самим, тому що в натуральному вигляді вона дуже рідко потрапляє на прилавки магазинів та аптек.

  1. Омолоджувальна маска. Для приготування маски необхідно подрібнити в пюре половину банана, потім додати 50 мл олії авокадо та настій чи відвар із розмарину. Кількість відвару чи настою треба розрахувати, враховуючи те, що у готовому вигляді маска повинна за консистенцією нагадувати густу сметану. Засіб можна наносити на обличчя 2-3 рази на тиждень, після чого шкіра стає еластичнішою, зморшки розгладжуються.
  2. Відвар. Для приготування відвару необхідно взяти 20 г сухого листя розмарину, залити 200 мл окропу і поставити на водяну баню на 15-20 хвилин. Готовий відвар перед застосуванням слід процідити. Приймати по 50 мл двічі на день.
  3. Настій. Засіб готується з 50 г листя рослини, яке потрібно залити склянкою окропу і наполягати протягом 3-4 годин, бажано робити це в термосі або укутати ємність з настоєм у щось тепле. Після закінчення призначеного терміну настій необхідно процідити.

Важливо!Відвари та настої з розмарину можна застосовувати також у вигляді компресів або робити з них косметичний лід.

Ромашка

У складі ромашки багато цінних для організму вітамінів, мікроелементів та органічних кислот. Все це разом допомагає омолодити, зволожити і відбілити шкіру обличчя, роблячи її більш пружною і еластичною. У косметології найбільш ефективного результату можна досягти, використовуючи відвари та настої з ромашки.

  1. Відвар. Для приготування засобу необхідно залити сухі квітки ромашки – 25 гр склянкою теплої кип'яченої води та поставити на півгодини на водяну баню. Готовий відвар потрібно процідити і, за необхідності, розбавити кип'яченою водою. Засобом потрібно протирати шкіру обличчя та зону декольте. Після застосування зморшки на обличчі помітно зменшуються та розгладжуються.
  2. Настій. Для приготування настою з ромашки необхідно одну столову ложку висушеної та подрібненої рослини залити склянкою окропу та наполягати протягом півгодини. Готовий засіб потрібно процідити і, як і в попередньому рецепті, протирати їм шкіру обличчя.

Шавлія

Застосування шавлії з косметологічною метою допоможе очистити шкіру обличчя і надовго зберегти її молодість. У складі рослини містяться омолоджуючі, протизапальні та антисептичні речовини, тому шавлія так широко застосовується в косметології.

  1. Настій для обличчя. Готовий настій з шавлії можна застосовувати як добавку до лосьйону або тоника, а також використовувати його у вигляді компресів та примочок для обличчя. Для того щоб приготувати настій з шавлії, необхідно 3 столові ложки сухої сировини залити склянкою окропу і настоювати в термосі протягом 2 годин. Отриманий настій потрібно остудити, процідити, прибрати в холодильник і використовувати його при необхідності. З такого настою можна зробити косметичні кубики - залити у формочки і помістити в морозильник, протирати ними шкіру обличчя вранці і ввечері.
  2. Відвар. Відвар із шавлії ефективно впливає на шкіру обличчя, омолоджуючи та тонізуючи її. Для його приготування три столові ложки шавлії потрібно залити окропом і варити на повільному вогні ще 15 хвилин. Отриманий засіб потрібно остудити, процідити та вмиватися ним раз на день.

У природі дуже багато лікарських рослин, які можуть ефективно застосовуватись у косметологічних цілях. Головне робити це правильно, щоб рослина не нашкодила, а навпаки змогла принести максимальну користь від застосування.